اختلال مالش دوستی

  فرد مبتلا به اختلال مالش دوستی، ( frotteuristic disorder )  میل جنسی مکرر و شدید و خیالپردازی های تحریک کنند جنسی در مورد مالیدن خود به فرد ناآگاه یا نوازش کردن او دارد. از بین مردانی که مبتلا به اختلال مالش دوستی تشخیص داده شده اند، تقریبا ۱۰ تا ۱۴ درصد مرتکب اعمال مالش دوستی شده اند (لانگستروم، ۲۰۱۰).

 مردان مبتلا به اختلال مالش دوستی مکان های شلوغی را جستجو می کنند که بتوانند در آنها خود را بدون خطر به قربانیان نا آگاه بمالند. در صورتی که آنها دستگیر شوند، وانمود می کنند که این عمل عمدی نبوده است. در مورد این اختلال اطلاعات بسیار کمی وجود دارد، تا اندازهای به این علت که پی بردن به این عمل دشوار است. چنانچه کسی مشکوک شود که فردی به این رفتار پرداخته است، او می تواند قبل از اینکه مقامات قانونی وی را دستگیر کنند، به راحتی در بین جمعیت ناپدید شود.
 نمونه کیس اختلال مالش دوستی 
 

 بروس در شهر بزرگی به عنوان پیام رسان کار می کند و در طور روز مرتبة مترو سوار می شود. او از فرصت سوار شدن در متروهای پرجمعیت سود می جوید و در آنجا با مالیدن خود به زنان بی خبر، تحریک جنسی می شود. بروس با ابداع شیوه های موذیانه ای قادر است از زنان بهره مند شود بدون اینکه آنها بفهمند
چه کاری انجام می دهد.  
 با سپری شدن روز، سطح برانگیختگی جنسی او بالا می رود، به طوری که هنگام بعد از ظهر که مترو خیلی شلوغ می شود، خانمی را هدف قرار می دهد و فقط در این لحظه از روز به خود اجازه می دهد به ارگاسم برسد. 


 ملاک های 5-DSM برای اختلال مالش دوستی

 
A. ظرف مدت حداقل ۶ ماه، تحریک جنسی مکرر و شدید ناشی از لمس کردن یا مالیدن فردی ناراضی، بهصورتی که با خیالپردازی ها، امیال، یا رفتارها آشکار می شود.
 
 B. فرد مطابق با این امیال جنسی با فرد ناراضی عمل کرده است، با این امیال یا خیالپردازی های جنسی موجب ناراحتی یا اختلال قابل ملاحظه بالینی در عملکرد اجتماعی، شغلی، یا زمینه های مهم دیگر عملکرد می شود.
 
تاریخ : 11.10.48
نویسنده : فاطمه مفتحی
نظرات : 0
بازدیدها : 7 394
بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.