» » » اختلال تماشاگری جنسی

اختلال تماشاگری جنسی

  

افرادی که به تماشا گری جنسی می پردازند، ( voyeuristic disorder )  از دیدن عریانی یا فعالیت جنسی دیگران که خبر ندارد مورد مشاهده قرار دارند، لذت جنسی کسب می کنند. افراد مبتلا به اختلال تماشاگری جنسی با مشاهده کردن فرد ناآگاهی که عریان است، در جریان نوازش قرار دارد، یا فعالیت جنسی انجام می دهد، تحریک جنسی می شوند.
 
تماشاگری جنسی، شایع ترین اختلال نابهنجاری جنسی، با عورت نمایی ارتباط دارد، و افراد مبتلا به هر یک از این اختلالات، احتمالا به رفتارهای سادومازوخیستی و مبدل پوشی جنسی نیز می پردازند (لانگستروم، ۲۰۱۰ لانگستروم و ستو، ۲۰۰۶).
 
 متأسفانه، در مورد اختلال تماشاگری جنسی اطلاعات خیلی کمی وجود دارد. برخلاف اختلال عورت نمایی، مقامات قانونی بعید است که افراد مبتلا به این اختلال را دستگیر کنند و این افراد به احتمال خیلی کمتری در صدد درمان بر می آیند.
 ملاک های 5-DSM برای اختلال تماشاگری جنسی 

 
  A، ظرف مدت حداقل ۶ ماه، تحریک جنسی مکرر و شدید در اثر تماشا کردن فرد ناآگاهی که عریان، در حال برهنه شدن، یا مشغول فعالیت جنسی است، به صورتی که با خیالپردازیها، امیال، یا رفتارها آشکار می شود.

  B. فرد مطابق با این امیال جنسی با فرد ناراضی عمل کرده است، یا امیال یا خیالپردازی های جنسی موجب ناراحتی یا اختلال قابل ملاحظه بالینی در عملکرد اجتماعی،
  شغلی، یا زمینه های مهم دیگر عملکرد می شود.
 
  C. فردی که دستخوش این تحریک می شود / یا مطابق با این امیال عمل می کند، حداقل ۱۸ سال دارد. 
تاریخ : 11.10.48
نویسنده : فاطمه مفتحی
نظرات : 1
بازدیدها : 3 316

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

نظرات این مطلب :

User Avatar
Devin  در تاریخ : 11 دی 1348 03:30
  • Like
  • 0
Нашел интересный сайт рекомендую ознакомиться [url=http://afk-community.ru/]Afk-community.ru[/url]