» » » اختلال اضطراب تعمیم یافته

اختلال اضطراب تعمیم یافته

نوعی اختلال فراگیر است که در آن، فرد به طور دایم درباره رویدادهای آینده نگران است و از آنها می ترسد، موضوعی که به نگرانی مزمن و بیمارگون درباره رویدادها منجر می شود. اصطلاح نگرانی (worry) به فکر کردن دایمی درباره یک موضوع و ناتوانی در کنار گذاشتن آن اشاره دارد.

نگرانی معمولا ادامه می یابد زیرا فرد نمی تواند راه حلی برای مشکل پیدا کند. همه مردم تا حدی نگران مسائل مختلف و خاص می شوند و حتی بعضی مردم تفکر درباره چگونگی مقابله با رویدادهای دشوار را مفید می دانند. اما افراد مبتلا به اختلال اضطراب تعمیم یافته نگران موضوعات بسیار مختلف و متعددی می شوند و به همین دلیل از اصطلاح generalized به معنای تعمیم یافته برای آن استفاده می شود.
 
به نظر ما، اصطلاح اختلال اضطراب تعمیم یافته ( Generalized Anxiety Disorder ) معادل بهتری است زیرا عمومی ترجمه general یا public و به معنای همگانی است، مثل وسایل حمل و نقل عمومی، با تلفن عمومی. اختلال اضطراب عمومی به این معنا خواهد بود که عموم مردم به آن مبتلا هستند.

برای افراد مبتلا به GAD، نگرانی حالت فلج کنندگی پیدا می کند و به منبع ناراحتی هیجانی شدید تبدیل می شود. 

برای مثال: فرد به طور دایم و مرضی نگران است، هم در مورد مسایل عمده زندگی (مثلا، سلامت جسمی، اوضاع مالی، روابط میان فردی، مسایل شغلی)، و هم در مورد بسیاری از مسایل کوچک زندگی روزمره، که برای سایر مردم اصلا نگران کننده نیستند.

 
فرد احساس می کند نمی تواند جلوی نگرانی خود را بگیرد. افراد مبتلا به GAD احساس کنند که نمی توانند آغاز یا پایان دوره های نگرانی را تحت کنترل داشته باشند

نگرانی ها رابطه نزدیکی با فاجعه انگاری دارند و معمولا با هم روی می دهند.
 
یعنی در GAD وقتی دوره های نگرانی زیاد طول می کشند، سطح اضطراب و رنج بالا می رود و قدرت تفکر پایین می آید، آنگاه فرد کوچکترین مشکل را به شدیدترین حالتی که ممکن است روی دهد تا می کند و آن را فاجعه آمیز می پندارد. این کار باعث می شود که مشکل به جای حل شدن وخیم شود. علاوه بر نگرانی دایمی و بیمارگون در GAD، این اختلال گاهی با عوارض فیزیکی، مثا خستگی مفرط، لرزش، تنش ماهیچه ای، سردرد، و تهوع همراه است.

 نمونه کیس اختلال اضطراب تعمیم یافته 

 
 برنارد، مکانیک ۲۴ ساله، از سوی یک پزشک عمومی برای روان درمانی ارجاع داده شده بود (اوبه علت بی خوابی به پزشک مراجعه کرده بود). در تمام طول مصاحبه اولیه، به وضوح عصبی بود، قبل از حرف زدن آب دهانش را قورت میداد، و دایم در صندلی خود پایش را به سرعت تکان می داد یا با خودکار بازی می کرد. او ابتدا درباره مشکل جسمی خودش صحبت کرد اما خیلی زود تصویری از اضطراب ظاهر شد. برنارد گفت که تقریبا همیشه احساس می کند عصبی است. به نظر می رسید درباره همه چیز نگران است. به گفته خودش، هر وقت با دیگران حرف میزد یا کاری انجام میداد، می ترسید که مبادا حادثه مهیبی روی دهد. همچنین، اکثر اوقات در مورد مسایل مالی، از این که نمی تواند رابطه ای رمانتیک داشته باشد، و درباره سایر مسایل ناراحت بود. او توضیح داد که همیشه در ارتباط برقرار کردن با دیگران و ایجاد روابط میان فردی مشکل داشته است. برنارد می گفت: "همیشه مردم را دوست داشته ام و سعی کرده ام با آنها کنار بیایم، اما به نظر می رسد زود از کوره در می روم. چیزهای کوچک مرا بیش از حد ناراحت می کنند. فقط زمانی اعصابم ارام است که همه چیز دقیقا طبق روال پیش می رود. برنارد همچنین گفت که همیشه عصبی تر از سایر مردم بوده است، اما اضطراب او از یک سال پیش، بعد از به هم زدن با نامزدش، بدتر شده است.وقتی موقعیت های خاص و مشخص (specific) وجود دارند که باعث اضطراب می شوند، می توان آنها را در طبقه فوبیاها قرار داد (به همین علت آنها را فوبیاهای خاص (specific phobias) می نامند. اما چون GAD تعمیم یافته و غير خاص است (مختص به هیچ رویداد یا محرک خاص و مشخصی نیست)، درمان کردن آن معمولا دشوارتر است . 

زمانی فرد رسما مبتلا به اختلال اضطراب تعمیم یافته (GAD) اعلام می شود که در یک دوره حداقل ۶ ماهه، اضطراب و نگرانی مفرط در اکثر روزها روی دهد؛ فرد اعلام کند که در کنترل نگرانی مشکل دارد؛ نگرانی با چند سمپتوم دیگر همراه باشد، از جمله: تحریک پذیری مفرط، گرفتگی عضلات یا تنش ماهیچه ای، خستگی سریع، مشکل درتمرکزفکری،
بی قراری، و مشکلات خواب.

در آخر، یکی از عواقب این سمپتوم ها، رنج یا ناتوانی شدید در عملکرد اجتماعی، شغلی یا زمینه های مهم زندگی باشد.

معیارهای 5-DSM برای اختلال اضطراب تعمیم یافته


 
 معیارهای 5-DSM برای اختلال اضطراب تعمیم یافته 

 A: اضطراب و نگرانی شدید و مفرط (دلشوره) درباره تعدادی از رویدادها یا فعالیتها (مثلا، عملکرد شغلی یا تحصیلی) در اکثر روزهای هفته و به مدت حداقل ۶ ماه.

 B: فرد نمی تواند این نگرانی را کنترل کند.
 
  C: اضطراب و نگرانی با ۳ سمپتوم (یا بیشتر) از ۶ سمپتوم زیر همراه است (حداقل چند مورد از این سمپتوم ها در اکثر روزها در ۶ ماه گذشته حضور داشته اند)  توجه: در مورد کودکان فقط به یک آیتم (سمپتوم) نیاز است. 

 1. فرد بی قرار است، یا احساس عصبی بودن دارد، یا به خاطر نگرانی بی دلیل، بداخلاق است. 
 
 2. به آسانی خسته و کوفته میشود. 

 3. نمی تواند حواس خود را متمرکز کند یا ذهنش یکدفعه خالی می شود. 

 4. زودرنج است و زود عصبانی می شود. 

 5. تنش ماهیچه ای دارد. (در اصطلاح عامیانه فارسی، فرد منقبض است).

 6. خوایش مختل شده است نمی تواند بخوابد، یا از خواب می پرد، یا خواب ناآرام دارد که خستگیش را برطرف نمی کند). 

 D. اضطراب، نگرانی، یا سمپتوم های فیزیکی باعث می شوند فرد به رنج یا نابسامانی شدید (بالینی در عملکرد اجتماعی، شغلی، یا سایر جنبه های مهم زندگی دچار شود.

 E. ناراحتی فرد را نمی توان به آثار مستقیم یک ماده (مثلا، یک نوع ماده مخدر، یک نوع داروی تجویزی)، یا یک عارضه پزشکی دیگر (مثلا، هایپرتیروئیدیسم، فئوکروموسیتوما) نسبت داد.
 
 F. یک اختلال روانی دیگر نمی تواند دلیل موجه تری برای این ناراحتی باشد.  
(مثلا، اضطراب درباره حملات وحشت زدگی در اختلال وحشت زدگی، ارزیابی منفی دیگران در اختلال اضطراب اجتماعی، وسواس کثیف شدن یا سایر وسواس ها در اختلال وسواسی- اجباری، جدایی از افراد مهمی که فرد به آنها دلبستگی دارد در اختلال اضطراب جدایی، رویدادهایی که فرد را به یاد رویدادهای تروماتیک می اندازند در چاق شدن در آنورکسیا نروزا، دردها و ناراحتی های فیزیکی در اختلال سوماتیک سمپتوم، نقص هایی که فرد فکر می کند در ظاهرش دارد در اختلال بادی دیسمورفیک، یا ابتلا به یک بیماری جدی در اختلال اضطراب بیماری، یا محتوای باورهای دیلوژنال در اسکیزوفرنی یا اختلال دیلوژنال)


علل اختلال اضطراب تعمیم یافته

برای توضیح اختلال اضطراب تعمیم یافته یا GAD، ابتدا باید بدانیم که چرا بعضی افراد به طور دایم و بیمارگون نگران می شوند و چرا اکثر مردم، حتی زمانی که زندگی پراسترس دارند، خیلی کمتر نگران می شوند.
بنابراین، نظریه ها باید توضیح دهند که چرا افراد مبتلا به GAD به نگرانی خود ادامه می دهند، حتی زمانی که نگرانی آنها باعث میشود که بشدت رنج بکشند به نگرانی خود ادامه میدهند حتی زمانی که نگرانی ان ها باعپ میشود که به شدت رنج بکشند.

درمان اختلال اضطراب تعمیم یافته
 
مثل اکثر اختلالات اضطرابی، می توان GAD را با دارو یا روان درمانی های استانداردشده، مثل  CBT  یا با ترکیبی از هر دو مورد مداوا قرار داد.
 
اما تصمیم گیری درباره این که چه نوع درمانی می استفاده قرار گیرد معمولا مهم ترین مسأله ای است که روان شناسان بالینی با آن روبرو هستند مخصوصا در مورد اختلالات فراگیر، مثل GAD. اگر کنترل سريع اختلال مهم باشد (اگر درمانجو بشدت در رنج باشد یا به فکر خودکشی بیفتد)، دارو پیشنهاد خواهد شد.
در غیر این صورت، باید
روان درمانی استاندارد شده و طولانی مدت (مثل CBT) یا برنامه های خودیاری ارایه شود. روند تصمیم گیری نشان میدهد که مقایسه انواع مختلف درمانها (مثلا، دارودرمانی و روان درمانی) تنها درباره اثربخشی نسبی آنها در بلندمدت نیست، بلکه درباره ارزش آنها در مراحل مختلف در طول درمان نیز هست و اولویت های درمانجو و شدت سمپتوم ها را نیز در نظر میگیرند.
دارو درمانی 

چون در GAD اضطراب و ناراحتی هیجانی روزمره و مزمن وجود دارد، داروهای ضد اضطراب، مثل بنزودیازپین ها، معمولا اولین داروهایی هستند که برای درمان افراد مبتلا به GAD تجویز می شوند.

تحقیقات نشان می دهند که بنزودیازپین ها در گروههای آزمایشی افراد مبتلا به GAD، نسبت به افراد گروه کنترل دارونما، تاثیر بیشتری دارند.

از یک داروی جدید به نام بوسپیرون (buspirone) نیز برای درمان GAD استفاده می شود. برخلاف سرعت عمل بنزودیازپین ها، حدود دو هفته طول می کشد تا دارو تأثیر ضداضطراب خود را نشان دهد، از داروهای تری- سایکلیک (تری سیکلیک، سه حلقه ای) و SSRIها نیز برای درمان GAD استفاده می شود که بهتر از بنزودیازپین ها محسوب می شوند زیرا مثل آنها به اعتیاد منجر نمی شوند. 

روان درمانی شناختی- رفتاری

در بخش پیشین، تعدادی از نظریه های پسیکولوژیک درباره GAD را توضیح دادیم و گفتیم که این نظریه ها اعتقاد دارند که سوگیری شناختی و باورهای غلط درباره عملکرد و کارآیی نگران شدن، عامل اصلی ایجاد و تداوم این اختلال است، بر این اساس به نظر می رسد که درمان شناختی - رفتاری روش مناسبی برای مقابله با GAD باشد. درمان شناختی - رفتاری برای اختلال اضطراب تعمیم یافته معمولا از تعدادی عنصر تشکیل می شود که مهم ترین آنها عبارتند از .خود - نظارتی 


.آموزش ریلکسیشن یا آرمیدگی 


.بازسازی شناختی


.و تمرین رفتاری


.در خود نظارتی به درمانجویان آموزش داده میشود که از الگوهای ثابت رفتاری خود و جرقه هایی که باعث آغاز نگرانی می شوند، اگاه شوند


این جرقه ها معمولا افكار فرد درباره رویدادهای آینده هستند، رویدادهایی که احتمال وقوع آنها بسیار کم است (مثلا، مرگ یکی از بستگان در تصادف رانندگی به هنگام رفتن به
اداره)
همچنین، به درمانجویان توضیح داده می شود که این افکار سازه های شناختی هستند نه رویدادهای واقعیآموزش ریلکسیشن یا آرمیدگی (relaxation training) روش خوبی برای مقابله با استرس مزمن در مبتلایان به GAD است، یکی از تکنیک های خاص در آموزش ریلکسیشن، آرامش بخشی تدریجی ماهیچه هاست. اموزش ریلکسیشین می تواند به اندازه بعضی انواع درمان های شناختی مؤثر باشد.


از بازسازی ساختنی برای به چالش کشیدن سوگیری در پردازش اطلاعات در مبتلایان به GAD استفاده می شود. این افراد، اغلب درباره فراوانی وقوع رویدادهای منفی باورهای غلط دارند، در بازسازی شناختی به آنها کمک می شود تا افکاری دقیق تر ایجاد کنند.

یکی از روش های انجام دادن این کار استفاده از یادداشت های روزانه است. از درمانجویان خواسته می شود که نگرانی های خود و احتمال واقعیت پیدا کردن آنها را هر روز در یک دفترچه بنویسند و بعد رویدادهای به واقعیت پیوسته را با این تخمین های افراطی مقایسه کنند. در بعضی بازسازی های شناختی، دو نوع باور غلط افراد همیشه - نگران مورد چالش قرار می گیرند و با باورهای صحیح جایگزین می شوند

(۱) باورهای غلط فرد درباره فواید نگران شدن

(۲) باور افراد همیشه نگران به این که تردید و بلاتکلیفی را باید با فکر کردن به تمام سناریوهای ممکن حل کرد. (منظور از بلاتکلیفی یا ابهام این است که فرد نمی داند در آینده چه اتفاقی روی خواهد داد و معمولا فکر می کند که این اتفاق رویداد بدی خواهد بود. منظور از ناتوانی در پذیرش ابهام یا بلاتکلیفی، این است که فرد فکر کردن درباره اتفاق بدی را که ممکن است در آینده روی دهد غیرقابل تحمل می یابد).

در تمرین رفتاری (behavioral rehearsal) رفتارهای خوب و سازگارانه برای مقابله (کنار آمدن coping) تمرین می شوند تا به هنگام مواجهه با جرقه آغاز کنند، نگرانی، فرد بتواند آنها را به کارببرد. این تمرین می تواند به طور تجسمی یا به طور عملی باشد. در بعضی روش های کوپینگ، از تمرین های ریلکسیشن یا فعالیتهای برای لذت بخشی که حواس را به جای دیگری غیر از نگرانی معطوف می کنند استفاده میشود. درمان شناختی - رفتاری GAD هم با درمان های دارویی و هم بدون ان ها موثر واقع میشود تاریخ : 11.10.48
نویسنده : فاطمه مفتحی
نظرات : 188
بازدیدها : 99 184

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

نظرات این مطلب :

User Avatar
Basil  در تاریخ : 11 دی 1348 03:30
 • Like
 • 0
This is a topic which is close to my heart... Best wishes!
Where are your contact details though?카지노
User Avatar
Selene  در تاریخ : 11 دی 1348 03:30
 • Like
 • 0
What's up friends, pleasant post and nice arguments commented here, I am in fact enjoying by these.카지노
User Avatar
Charity  در تاریخ : 11 دی 1348 03:30
 • Like
 • 0
Hello, I enjoy reading all of your article. I wanted to write
a little comment to support you.카지노
User Avatar
Cora  در تاریخ : 11 دی 1348 03:30
 • Like
 • 0
I was recommended this website by my cousin. I am not sure
whether this post is written by him as nobody else know such
detailed about my difficulty. You are amazing!
Thanks!카지노
User Avatar
Ermelinda  در تاریخ : 11 دی 1348 03:30
 • Like
 • 0
Hey! This is my first visit to your blog! We are a group of volunteers
and starting a new initiative in a community in the same niche.
Your blog provided us valuable information to work on. You have done
a marvellous job!카지노
User Avatar
King  در تاریخ : 11 دی 1348 03:30
 • Like
 • 0
Hey there are using Wordpress for your site platform?
I'm new to the blog world but I'm trying to get started and create my own. Do you need
any html coding expertise to make your own blog?
Any help would be greatly appreciated!바카라
User Avatar
Mariam  در تاریخ : 11 دی 1348 03:30
 • Like
 • 0
Attractive section of content. I simply stumbled upon your web site and in accession capital to say
that I get in fact loved account your weblog posts.
Anyway I will be subscribing to your feeds or even I success you get entry to
consistently quickly.바카라
User Avatar
Dawn  در تاریخ : 11 دی 1348 03:30
 • Like
 • 0
Hi, check out the collection of useful information we have prepared for you. I am sure you will find here something that will interest you! You're welcome :) Ramona
User Avatar
Thanh  در تاریخ : 11 دی 1348 03:30
 • Like
 • 0
Ada baiknya anda sering-sering mebaca berita dan prediksi bola di https://pinaltibolamu.blogspot.com/2020/12/prediksi-liverpool-vs-leicester-city.html agar anda memeiliki pengetahuan tambahan tentang sepakbola yang baik dan benar.
User Avatar
Britt  در تاریخ : 11 دی 1348 03:30
 • Like
 • 0
Excellent blog here! Аlso your wweb site loaԀs
up very fast! What host are you using? Can I get your affiliate linkk to your hοst?
I wish my site loaԀed up as faѕt as yours lol

Can You Here is my webⅼog ... game Slot online
User Avatar
click here  در تاریخ : 11 دی 1348 03:30
 • Like
 • 0
Extremely individual friendly website. Great information offered on couple
of clicks. https://gudri.com
User Avatar
skincell pro shop  در تاریخ : 11 دی 1348 03:30
 • Like
 • 0
Skincell Pro has actually been referred by
some people as the perfect skin conditioner. It is a preferred lotion which
consists of all the necessary components to make
your skin smooth and even-textured. The lotion is
additionally a scientifically proven formula which assists boost your skin appearance,
even-toned, as well as even-moisturize. I made a decision to utilize this item for myself to get rid of the mole on my left ear. http://socialmediainuk.com/story7418061/official-store-for-skincell-pro
User Avatar
2zi.ru  در تاریخ : 11 دی 1348 03:30
 • Like
 • 0
PAL ES is the official supplier of products on the territory of the Russian Federation
Easy installation and configuration from a mobile application
ABOUT OUR CONTROL AND ACCESS CONTROL SYSTEMS
Intelligent innovative systems based on wireless technologies
Ease of installation (small size, does not require deep knowledge and practical skills for installation and
adjustment)
Ease of use (all control via smartphone) https://2zi.ru/sg302gi-wr/
User Avatar
olej cbd 25 cena  در تاریخ : 11 دی 1348 03:30
 • Like
 • 0
Great web site you've got here.. It's difficult to find good quality writing like
yours nowadays. I honestly appreciate individuals like you!
Take care!! http://olej-cbd.podhale.pl/olejek-cbd-pure-life-opinie-1816.html
User Avatar
spa for pregnant ladies nj  در تاریخ : 11 دی 1348 03:30
 • Like
 • 0
Your website has definitely furnished me personally with merely the
information that I needed. I actually have been doing research on this topic for some time,
and it seems to have taken a long while to discover a blog that provides all the
information which i want. I start looking forward to studying more
sites authored by you in the foreseeable future, and
will definitely research right here primarily the very next time I actually have got a research project. http://At-home-massage-nj.Njmassage.info/at-home-massage/2018/03/unplug-that-thing-mom-air-fresheners-hazardous-chemicals-and-disease-potential/
User Avatar
Karl  در تاریخ : 11 دی 1348 03:30
 • Like
 • 0
cialis coupon cialis 20mg
User Avatar
Arnulfo  در تاریخ : 11 دی 1348 03:30
 • Like
 • 0
Family sister in dapur
boy and woman breast fondle in mainstream cinema
Lily ocean handjobs
Couples foursome
Under my car wheels
Club rea
alex divine interracial anal
Nikkisplaymates
xxx tamil movie com
white socks
User Avatar
Alma  در تاریخ : 11 دی 1348 03:30
 • Like
 • 0
Gay bi thug white
Guy gets caught
Celebrity spanish
Sisters best friends
Flashing window she watches
sleeping facial
rod fontana
Jada fire gagging
April disciplines the bully xhamster
Essy moore
User Avatar
Allen  در تاریخ : 11 دی 1348 03:30
 • Like
 • 0
Petite skinny balls deep
Hairy pussh photo
female muscle bondage
Stocking sissy
Chinese camel toe
Verbal femdom joi
Vivian schmist
classroom femdom
Caught stepdaughter spying
japan human toilet
User Avatar
Jocelyn  در تاریخ : 11 دی 1348 03:30
 • Like
 • 0
alcohol
retro lingerie
splash
angelica ardel
Filipina squirt orgasm
Yula nova
japanese mature and boy
ballbust
Spy cam straight
Remote controll
User Avatar
Guillermo  در تاریخ : 11 دی 1348 03:30
 • Like
 • 0
brutal no mercy
jerking girls
Redhead euro at casting audition fucking fake
agent
hairy blonde woman
Girls teachers urdo sex storye com
Asian amateur bukkake
Ass lesbians
Mature afro
Bridjette
Lesbian tattooed feet
User Avatar
2zi.ru  در تاریخ : 11 دی 1348 03:30
 • Like
 • 0
PAL ES is the official supplier of products on the
territory of the Russian Federation
Easy installation and configuration from a mobile application
ABOUT OUR CONTROL AND ACCESS CONTROL SYSTEMS
Intelligent innovative systems based on wireless technologies
Ease of installation (small size, does not require deep knowledge and practical skills for installation and
adjustment)
Ease of use (all control via smartphone) https://2zi.ru/
User Avatar
Lyndon  در تاریخ : 11 دی 1348 03:30
 • Like
 • 0
ants
Schlafen teen
Gary lee show
Sarah grant
Danni hardwood webcam
Aimi liu tube8
Wif swap drtuber
husband share wife hotel
nipple rub lesbian japanese
Full porn teen
User Avatar
Shauna  در تاریخ : 11 دی 1348 03:30
 • Like
 • 0
Aliciadoll redtube
oldman in the woods
Armpits fat
18ofan
czechhunter
father in law love story
kerner
Ffmm swinger
Nene sweet shemale
Women spanking man
User Avatar
Anja  در تاریخ : 11 دی 1348 03:30
 • Like
 • 0
Cheating kinky
erotic femdom
Teen homemade amayeur
Katka fbb
Lesbian orgasmus
Teddi-horny
Sami j
Outodoor nylon heels redtube
Kerala house scandal drtuber
Kerala aunty forest
User Avatar
Randall  در تاریخ : 11 دی 1348 03:30
 • Like
 • 0
little girl femdom
Shane diesel e brasileira
Lezbiyen police
electric torture
Chinese av tube8
Deep throat cumpilation
handjob edging
Asian gigants
Black bachlor party
teen girl group humilton
User Avatar
Tobias  در تاریخ : 11 دی 1348 03:30
 • Like
 • 0
Desi punjabi randi
Easydate
Zavatrash
gyno x injection
Muslem mother and daughter
Domination gay bear
Dani lane
Doctor skirt
mature lesbian asslicking
angelina jolie
User Avatar
Stuart  در تاریخ : 11 دی 1348 03:30
 • Like
 • 0
asian boyfriend cheating
Old japan
loves to swallow
Playmade
dad fuck daughter anal
Impregnate by son
Arab women fat ass streets voyeur 2
Mastubetes
Courtney brea
Ass red home
User Avatar
June  در تاریخ : 11 دی 1348 03:30
 • Like
 • 0
drunk mom son
Mz tatted lust drtuber
Mommy japanese
femdom toilet
Japanese bondage sex extrem
Leather gloves new
Hetaher lee
Www you tube sex video india download
Lesbian massage hypnotized xhamster
Carol mature hardsextube
User Avatar
Dario  در تاریخ : 11 دی 1348 03:30
 • Like
 • 0
Big brother sex brasil
Mom and young anal
Gym dress
Martina smoking free streaming
2 mistresses 1 slave footjob
Italian spy toilet
Jerking mika
Exhibition outdoor
shenalehentai
knock me up